Divadelní představení

FORBÍNA JISTEBNICE uvádí svou 460. hru Enigmatické variace!

KDY: 21.10.2017 od 19:30
KDE: KD Jistebnice

ENIGMATICKÉ VARIACE (Variations énigmatiques, 1996)
Eric-Emmanuel Schmitt


ABEL ZNORKO: Příšerná móda, „být vstřícný“! Člověk by se měl s kdekým očuchávat, olizovat, kňučet, podávat pac, cenit zuby… „Být vstřícný“, to je úpadek…
ERIK LARSEN: Takže vaše pověst misantropa není jen legenda. Jak dlouho už bydlíte na tomhle ostrově?
ABEL ZNORKO: Asi deset let.
ERIK LARSEN: Nenudíte se?
ABEL ZNORKO: V mé společnosti? Nikdy.
 

Slavný spisovatel a nositel Nobelovy ceny Abel Znorko, vyhlášený svou arogancí, žije už léta sám na vzdáleném ostrově v Norském moři. Znorko nepřijímá návštěvy a razantně odmítá všechna interview. Když jej ale osloví novinář jednoho regionálního deníku, překvapivě souhlasí. Čeká ho rozhovor o jeho zatím poslední, nejuznávanější knize „Zapřená láska“ – románu složeném z vášnivých milostných dopisů, který věnoval H.M. Koho skrývají tyto iniciály? Co dalšího spisovatel tají? A o čem všem ví novinář? Enigma – záhadu, zastřenější než se zdálo, budou postupně – s jízlivostí i odzbrojujícím citem – oba muži odkrývat.

Hrají: Abel Znorko - Jan Šobra, Erik Larsen - Marek Vostřák

O Autorovi: Eric-Emmanuel Schmitt (28. březen 1960,Sainte-Foy-lès-Lyon, Francie) je francouzský spisovatel, dramatik a režisér. Jeho divadelní hry se hrály ve více než padesáti zemích světa. Je nositelem celé řady literárních a divadelních cen.