Galaxy Cyklošvec Ecomodula


Ve čtvrtek 19.9.2013 se mladí nadějní jistebničtí cyklisté a cyklistky zúčastnili Dětských závodů kol a koloběžek - Galaxy Cyklošvec Ecomodula - 6. ročník memoriálu Luboše Kučery v novém areálu firmy Cyklošvec v Písku.

Všechny přítomné děti, závodící i nezávodící, mohly využít i bohatý doplňkový program, který zde pro ně byl přichystaný, jako např. vědomostní a znalostní otázky z oblasti dopravních pravidel a bezpečnosti při jízdě na kole, dopravních značek, historie města Písku, zásad první pomoci, životního prostředí a jeho ochrany a za své správné odpovědi si odnést drobné ceny, popř. postoupit do slosování o ceny větší a hodnotnější jako např. autodráha, modely aut apod. Velký zájem byl také o lezeckou stěnu a prohlídku hasičského zásahového auta.

Malí i větší závodníci dostali na památku startovní číslo, první tři nejlepší v každé kategorii obdrželi medaili, diplom a věcnou cenu, všichni se pak těšili na tombolu, kde hlavními cenami bylo kolo a koloběžka zn. Galaxy.

Celková účast byla slabší než v předchozích ročnících, možná i kvůli počasí – sice nepršelo - i sluníčko se ukázalo, ale teplo zrovna nebylo a foukal studený vítr. Naši závodníci byli krásně vidět nejen díky oblečeným jistebnickým dresům, ale hlavně díky svým výkonům, které je ve většině případů vynesly až na stupně vítězů.

V kategorii nejmladších dětí na odrážedlech zvítězila mezi dívkami Terezka TOMEČKOVÁ, která nastoupila i do druhého závodu, a to v kategorii dětí do 6 let na kole. Tam se jí sice úplně nedařilo - ještě bude muset povyrůst a potrénovat stabilitu a techniku šlapání, ale diplom za účast nakonec obdržela také a z medaile i krásných cen měla velikánskou radost. Tomík RYBAŘÍK ve stejné kategorii ztratil svou přední pozici poté, co měl kolizi se starším a větším soupeřem, takže jsme viděli i slzičky zklamání a zavázané koleno. Tomík je ale velký bojovník a rozhodl se zabojovat ještě v kategorii koloběžek - v obchodě Cyklošvec mu zapůjčili koloběžku, a i když mu byla o kus větší, nevzdal se a dojel na krásném čtvrtém místě. V mladších žákyních se na druhou nejvyšší příčku vyhoupla Dana ŠITNEROVÁ - po startu to jistila ze zadních pozic, ale čím víc se blížila k cíli, tím víc se probojovávala dopředu. Starší žákyně ovládly zcela závodnice z Jistebnice – Nikola NOVÁKOVÁ, Kristýna NOVÁKOVÁ a Pavlína KUBŮ. Nikdo jiný se nezúčastnil, a tak si to holky musely rozdat pouze mezi sebou. Ale tím, že závodily společně se staršími žáky, měly lepší motivaci k podání pěkných výkonů. Jarda ŠITNER nakonec skončil mezi staršími žáky na pěkném třetím místě, těsně v závěsu za prvními dvěma závodníky, kteří měli navrch v techničtějších pasážích, naopak bylo vidět, že Jarda měl více sil a energie do kopce.

Z celkového pohledu panovala v jistebnickém družstvu spokojenost a chuť do dalšího závodění.Výsledky našich závodníků:

Odrážedla dívky:
1. místo Tereza TOMEČKOVÁ

Ml. žákyně:
2. místo Dana ŠITNEROVÁ

St. žákyně:
1. místo Nikola NOVÁKOVÁ
2. místo Kristýna NOVÁKOVÁ
3. místo Pavlína KUBŮ

St. žáci:
3. místo Jaroslav ŠITNER

Koloběžky chlapci:
4. místo Tomáš RYBAŘÍK

LT