6. závod Jihočesko-bavorského poháru MTB Novosedly


Nejen krásné slunné počasí, ale hlavně největší balík peněz v prize money v historii jihočeského MTB přilákal v sobotu 10.8.2013 závodníky do Novosedel u Strakonic. Pořadatelé rozdali na 6. závodě Jihočesko-bavorského poháru v cross-country v prize money neuvěřitelných Kč 220.000,- v pěti kategoriích, vždy závodníkům umístěným od prvního do sedmého místa.

Jezdilo se na technicky zajímavém okruhu, jehož součástí byl i místní bikrosový okruh v centru obce, průjezd přes místní říčku s podjezdem mostu, kamenitý trail, kozí ulička, kvůli které si někteří bikeři museli zúžit řidítka apod. Tento velký okruh měřil 4,8 km s převýšením 160 m a muži Elite jej absolvovali 5x, muži hobby, junioři a ženy 3x.

V rámci celodenního programu soutěžili nejenom bikeři - konala se zde tradiční soutěž v opékání selat s následným vyhodnocením toho nejchutnějšího, železný Zekon předvedl co všechno dokáže, po vyhlášení vystoupila největší hvězda dne Bára Basiková s kapelou Charlie band apod.

Jistebniční bikeři se v nabité konkurenci rozhodně neztratili, naopak předvedli, že patří mezi špičku bikerů, a že se s nimi na přední umístění musí počítat i v celkovém hodnocení poháru.

V předposledním závodě v Novosedlech si v kategorii Kadeti (roč. 1997-1998) výborně vedl Radek Novák z GS Cyklo Teamu Jistebnice, když skončil na 5. místě a upevnil si tak celkové 4. místo v poháru - o pouhé 3 body za třetím Němcem Voglem. Jelo se mu dobře, technická trať mu vyhovovala, bavilo ho to a měl by určitě i dost sil absolvovat o kolo navíc, které jeli o rok starší junioři, ke kterým se příští rok přidá.

Mezi ženami (roč. 1994 a st.) na výborném třetím místě za první Škarnitzlovou (Giant Cycling Point) a druhou Veselou (GT Bicycles Oportunity) skončila Milena Cesnaková jezdící za Apex-bike Tábor a potvrdila tak svoji letošní vynikající formu. V celkovém hodnocení bezkonkurenčně vede o 23 bodů, takže už i před posledním závodem celého seriálu, který se pojede v Jistebnici v neděli 1.9.2013, může slavit, protože je jisté, že žádná z žen už ji nemůže ve vedení ohrozit, když za vítězství v závodě vítězka inkasuje 20 bodů.

Taktéž na třetím místě skončil v kategorii muži hobby - bez licence (roč. 1973-1994) Zdeněk Tomeček (Apex-bike Tábor, Čistý sport) a také si domů odvezl velice příjemnou finanční prémii. Lepší byli jen Josef Kamler (Čistý sport) a Marek Kubánek (2K Bike Club Odry). Zdeňkovi se nejelo úplně ideálně, potýkal se s technickými problémy na svém biku, ale spokojenost s umístěním byla veliká. V celkovém hodnocení poháru je prozatím na šestém místě s pouhými 2 absolvovanými závody. Závod v Jistebnici rozhodne - pokud se mu povede dobře zajet, mohl by se posunout až na celkové čtvrté místo.