Cannondale Kamenický maraton


V sobotu 29.6.2013 se do Kamenice nad Lipou sjeli závodníci nejen z Čech, ale i Rakouska, aby změřili síly na CANNONDALE JURIS REAL MTB Maratonu - O pohár starosty města Kamenice nad Lipou pro vítěze trasy dlouhé 50 km, jehož součástí byl i vložený HOBBY závod na 25 km. Maraton je zařazen do rakousko-české série INTER-BIKE CUP a je vypsán pro 12 kategorií maratonu a 5 kategorií hobby závodu, takže je prezentován jako maraton s největším počtem vyhlašovaných kategorií.
V letošním roce vstoupila do maratonu pražská společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL spol. s r.o., zast. ředitelem, kamenickým rodákem JUDr. Tomášem Mádlem. Jejím spojením s dalšími partnery, sponzory a pořadeli, kterými jsou Jiří Soukup, ASPIRE SPORTS Brno majitele Rudolfa Labuse, VELOSPORT Valenta Pelhřimov majitele Richarda Valenty a garantem celého dění, městem Kamenice nad Lipou zast. starostou Ing. Ivanem Pfaurem, došlo k dalšímu zvýšení sportovní a společenské prestiže maratonu, k lepší celkové propagaci všech zúčastněných, k zkvalitnění servisu a služeb maratonu a v neposlední řadě k zajištění dostatečných finančních prostředků především na ceny pro umístěné závodníky.

Na závodníky čekala středně náročná trať, v cíli výborné jídlo a bohatý doprovodný program – pro děti zábavné atrakce a soutěže. Pro závodníky, fanoušky, diváky, ale i domácí zahrály v rámci Kamenických slavností mimo jiné skupiny Ready Kirken, Ivan Hlas trio, Rybičky 48 v nočních hodinách mohli spatřit i slavnostní ohňostroj.

O tom, že se hlavním pořadatelům, Jiřímu Soukupovi a Richardu Valentovi, povedlo naplnit původní motto závodu: „Tak trochu víc než jen obyčejný závod“, se přesvědčili i Zdeněk Tomeček, kterému to v letošní sezóně výborně jezdí a Ivan Rybařík, oba závodící za Čistý sport: Ivan jako jeho zakladatel a hlavní nositel této myšlenky, Zdenda jako jeho kamarád, který chtěl podpořit a zviditelnit dobrý projekt. A co to vlastně Čistý sport je? Čistý sport je organizace mladých lidí s ambicí ukázat jinou cestu sportem, cestu podle přírodních zákonů a jasných pravidel, ve kterých se skrývá síla, zdraví a spokojenost. Jsou nositeli myšlenky čistoty, zdraví a fair play ve sportu jako takovém, hlavně v cyklistice. Svým klientům nabízejí sestavení tréninkových a výživových plánů, včetně vedení při jejich naplňování a komplexní zdravotní péče, pořádají různé tréninkové a výživové pobyty, závody a různé sportovní akce, podporují zapojení mládeže do oblasti sportu, v rámci závodních cyklistických týmů Cykloextra Cannondale Team, Klub Cyklistů Jistebnice a Prodoli Racing Team se účastní i mnoha závodů a soutěží, kde propagují a snaží se zviditelnit právě tento svůj projekt – projekt Čistý sport. 

Výsledky 50 km:

1. Fojtík Ondřej
X-sports Cannondale Kroma
1:50,47
    
2. Adel Filip
KC Hlinsko
1:51,52

3. Bambula Ondřej

CEZ CT Tábor
1:52,00

4. Kníže David

CT J.Hradec U SK Kamen
1:54,07

5. Tomeček Zdeněk

Čistý sport
1:54,08 - 2. místo M1

6. Rybařík Ivan

Čistý sport
1:54,10 - 3. místo M1

7. Papež Vojtěch

Velosport Valenta Scott Team
1:54,10

20. Staněk Pavel

SPSVD Jistebnice
1:58,46 - 5. místo M1

21. Codl Lukáš

Apex-Bike Tábor
1:58,50 - 12. místo MH

29. Polák Martin

GS Technik Cyklo Team Jistebnice
2:02,18 - 1. místo M3

49. Cesnaková Milena

Apex-Bike Tábor
2:09,30 - 1. místo ZH

58. Miňha Petr

GS Technik Cyklo Team Jistebnice
2:10,52 - 10. místo M2

78. Šmejkal Martin

Apex-Bike Tábor
2:17,29 - 8. místo M3

117. Hanták Vladimír
Apex-Bike Tábor
2:26,57 - 16. místo M3