Třetí závod Jihočesko-Bavorského poháru MTB se v neděli konal v Nové Peci

Za slunečného počasí a v příjemném prostředí nedaleko Lipna se v neděli 19.5.2013 konal již třetí závod Jihočesko-Bavorského poháru MTB, do kterého je zařazen i závod v Jistebnici, který se bude konat 1.9.2013. Celý seriál se jezdí jako cross-country v hlavních kategoriích na čas vítěze cca jedna hodina.
Kolem poledního byl odstartován závod kadetů (za GS cyklo Jistebnice Radek Novák), po minutě byli na trať vpuštěni muži hobby - bez licence (za Apex-Bike Tábor Zdeněk Tomeček a Lukáš Codl) a minutu po nich ženy (za Apex-Bike Tábor Milena Cesnaková). Trať byla technicky velmi náročná, i když téměř s nulovým převýšením, na trase nechyběly betonové schody, kořeny, prudké sjezdy s následnými prudkými výjezdy, slalom mezi stromy, vracečky apod. Všichni 4 naši závoďáci z ní byli nadšeni, ale uvítali, že si před závodem mohli trasu několikrát projet a složitější úseky natrénovat. Pořadatelé z LYKO klubu Prachatice nakonec zkrátili trať mužů o jedno kolo díky teplému počasí a náročnosti trati.
Radek na technické trati sbíral cenné zkušenosti a rozhodně se nenechal zahanbit, když předjel všechny kadety zavodící za ČEZ CT Tábor.
Zdeněk s Lukášem odstartovali až ze zadních pozic kvůli tomu, že nebyli přihlášeni předem a na přední pozice se museli postupně probojovat. Po prvním kole jezdil Zdeněk na asi 8. místě, v druhém kole na prvním místě a další dvě kola na místě druhém, těsně za zadní pneumatikou Tomáše Jakeše z Č. Krumlova, který celý seriál vede. V závěrečném spurtu Jakešovi nedal šanci a cílovou pásku protnul jako vítěz. Lukáš, který přeci jenom v poslední době jezdí více delší maratony než rychlé hodinové cross-country se po startu o chvilku déle aklimatizoval zvolenému rychlému tempu, ale do cíle přijel spokojený se svým výsledkem.
Milena jezdila celý závod na výborném druhém místě, až pár set metrů před cílem vedoucí Němka Julia Haase píchla a dojížděla po prázdném kole, takže nakonec z toho bylo vítězství. Milena z toho sice neměla úplně takovou radost, ale to je život, v jednom závodě má defekt ten, v druhém někdo jiný, je to závod, vítěz bere vše a historie se neptá, jak to bylo. Alespoň bude mít o to větší motivaci do dalších bojů, navíc v příštím závodě, který se koná 16.6. v Řepicích u Strakonic, bude startovat z pozice vedoucí celého seriálu.


Kadeti (17 závodníků):
Radek Novák (GS cyklo Jistebnice) 9. místo 45:35,9

Muži hobby (24 závodníků):
Zdeněk Tomeček (Apex-Bike Tábor) 1. místo 39:15,1
Lukáš Codl (Apex-Bike Tábor) 13. místo 44:15,9

Ženy (9 závodnic):
Milena Cesnaková (Apex Bike Tábor) 1. místo 46:38,0