Bikeři na Libínském sedle unikli sněhu jen o chlupV sobotu 25.5. odstartoval v Prachaticích druhý závod Galaxy série MTB 2013.

Pořadatelé si pro závodníky připravili oproti předešlým ročníkům opět změny v trasách, jednak protože chtěli ukázat další zajímavá místa v okolí Prachatic a jednak proto, že s některými majiteli pozemků, přes které původně trasy vedly, nebyla prostě žádná domluva.

V týdnu před samotným závodem všichni nadšenci chystající se na maraton s obavou obraceli oči k obloze, ze které se sypal déšť, sníh i kroupy, s obavami sledovali, jak rtuť na teploměru na Šumavě slézá místy pod nulu, ale v sobotu se počasí nakonec umodřilo, sluníčko vykukovalo téměr po celý závod, teploty sice nebyly vyloženě letní - na Libíně 3oC, ale déšť se spustil teprve v okamžiku, kdy většina lidiček nasedala do aut směrem k domovům, takže spokojenost.

Závodníci ze všech našich týmů: Apex-bike Ladies Team Jistebnice, Apex-bike Tábor, GS Technik Cyklo Team Jistebnice, GS Junior Team Jistebnice, dorazili do zázemí závodu v naprosté pohodě. Postavili reklamní stany, rozbalili stoleček a židličky a na posilněnou do avizovaných kopců posvačili „co dům dal“ - nechyběla bábovka, palačinky, štrůdl, sekaná, zeleninový salát. Jirka Selnar, který má pochroumané rameno a do závodu nenastoupil, se snažil alespoň členkám dámského týmu udělovat trenérské rady.

Nejprve odstartovali závodníci na dlouhou trasu - 64 km, 1600 m převýšení, půl hodiny po nich ti, co jeli kratší variantu - 45 km, 1100 m převýšení. Mezitím probíhaly závody dětí, kde jsme tentokrát měli pouze jedinou zástupkyni - Magdalenku Ryjáčkovou závodící za Apex-Bike Ladies Team Jistebnice - obsadila pěkné 7. místo z 16.


Na krátké trati nás výborně reprezentovali junioři, když oba Radkové - Studenovský i Novák přijeli do cíle celkově v první desítce, navíc obsadili krásné druhé a třetí místo v kategorii. Kluci nepodceňují přípravu, je vidět, že je to baví a bedna je pro ně zase motivací do dalších tréninků a závodění.

Na stejné trati překvapila samu sebe i Šárka Selnarová, která do poslední chvíle vůbec nepočítala s umístěním na některém ze stupínků a ani tomu nemohla uvěřit. Nejelo se jí úplně ideálně díky velkému převýšení, prý se během závodu stihla i kochat přírodou a do cíle přijela s lehce zmrzlýma nohama.

Na dlouhé trase stejně jako v Tálíně zazářila mezi ženami, a vlastně i mezi většinou mužů, Milena Cesnaková, která přijela do cíle ve stejném čase jako Filip Ryjáček. Ve stejné kategorii se na bednu vyhoupla i Katka Nádvorníková, pro kterou to bylo také velké překvapení a radost. V cíli totiž všem vyprávěla, jak široko daleko před ní a za ní nikde nikdo nejel, a tak děkovala všem pořadatelům na trase, že tam ještě pořád jsou a ukazují jí, kam má jet.

Linda Ebertová, která se nakonec rozhodla také pro dlouhou trasu, dojela do cíle šťastná a pyšná, že to nakonec zvládla i přes krušnou bolest zad. Odvezla si poznatek, že ani nové krásné kolo nejezdí úplně samo.

I Jana Hořejší vzbudila v cíli rozruch, když se přiřítila s oběma polámanýma růžkama visícíma na řidítkách jen silou vůle - až po důkladnější prohlídce po závodech jsme zjistili, že řidítka jsou na odpis a na komplet výměnu. Hlavně, že kromě pár modřin a škrábanců se nic horšího nestalo.

Důležité body do „A“ týmu přinesli Zdeněk Tomeček a Martin Polák. Zdeněk, když viděl na startu borce jedoucí v krátkých rukávech, se rozhodl, že do kopce se dostatečně zahřeje a také sundal návleky, nakonec ale přiznal, že trošku vykosil. Celkově dojel na krásném pátém místě, i když se mu ideálně nejelo - předchozí večer na štandu kamaráda cyklisty Pepy Soukupa nedodržel správnou životosprávu a ubralo mu to trošku sil do kopce. Martin vybojoval třetí místo v kategorii na pevné vidlici. Ze sjezdů dost vydrncal a časově tak i trochu ztratil, takže mít lehčí kolo díky pevné vidlici možná nebude to pravé řešení.

Po dvou závodech je náš tým GS Technik Team Jistebnice ve složení Tomeček, Polák, Codl, Hořejší, Ryjáček Cesnaková, na PRVNÍM MÍSTĚ a čistě dámský Apex-Bike Ladies Team Jistebnice ve složení Nádvorníková, Ryjáčková, Hořejší, Selnarová, Matlášková, Nováková K., Nováková N. na vynikajícím PÁTÉM MÍSTĚ.

Všichni se těší na další závod série v Rožnově pod Radhoštěm dne 15.6.2013.


Výsledky:

Dlouhá trať:

Muži A (23 závodníků):
7. Codl Lukáš 2:50,52

Muži B (36 závodníků):
4. Tomeček Zdeněk 2:38,59
15. Ryjáček Filip 3:05,02
16. Miňha Petr 3:07,19

Muži C (29 závodníků):
3. Polák Martin 2:49,27
12. Hořejší Jiří 3:13,24
18. Novák Vladimír 3:21,53

Muži D (20 závodníků):
14. Plocha František 3:56,11

Ženy Z (4 závodnice):
1. Cesnaková Milena 3:05,00
3. Nádvorníková Kateřina 4:31,06

Ženy H (7 závodnic):
3. Matlášková Jana 3:36,34
6. Ebertová Linda 4:21,13
7. Hořejší Jana 4:23,34

Krátká trať:

Junioři (27 závodníků):
2. Studenovský Radek 2:03,48
3. Novák Radek 2:04,47
9. Šitner Jaroslav 2:14,06

Juniorky (8 závodnic):
7. Nováková Kristýna 2:58,59
8. Nováková Nikola 3:10,53

Ženy F (5 závodnic):
3. Selnarová Šárka 3:13,21