Galaxy série 2013 odstartovalaV sobotu 20.4.2013 odstartovala Galaxy série 2013 svým prvním závodem - maratonem horských kol v Tálíně. Navzdory nepříznivému počasí se na start postavilo celkem 291 závodníků, z toho 105 na trať 38 km, 186 na trať dlouhou 72 km. Závod odstartoval v 8o C  a dešti, který během závodu naštěstí přešel jen v občasné mrholení. Trasa vedla převážně Píseckými horami a  bahna si tu všichni užili více než dost.
Sportovci z Jistebnice se rozhodli pro letošní rok postavit do soutěže dva týmy - GS Technik Cyklo Team Jistebnice, kde jsou zkušení a ostřílení závodníci jako Polák M., Tomeček Z., Ryjáček F., Hořejší J., Cesnaková M. a další a  Apex-Bike Ladies Team Jistebnice, který je čistě dámský – Nádvorníková K., Selnarová Š., Hořejší J., Ryjáčková J., Nováková K., Nováková N. Oba týmy pomýšlejí v celkovém hodnocení na příčky nejvyšší, takže lze v průběhu roku očekávat na trati krásné soupeření. Holky z Apex-bike Ladies Teamu se rozhodly pro taktiku objet všechny závody a pokud možno jejich dlouhé trasy, které jsou lépe obodované do celkového hodnocení týmů.
Sobotní závod v Tálíně zvládli všichni z GS Technik Teamu i Apex-bike Ladies Teamu na jedničku, všichni dojeli v pořádku do cíle, nikdo i přes těžké podmínky na trati nevzdal a i výsledky svědčí o kvalitní přípravě, dobré kondici, perfektně zvládnuté technice a velké chuti do závodění.
Po dojetí do cíle si všichni oddychli, že přežili a úkol byl splněn. Jirka Hořejší bahno okomentoval, že tolik ho není ani při výlovu. Filip si připadal opět jako první den na závodě 1000 mil (zima, déšť a bahno). Šárka si pochvalovala, že si konečně dopřála bahenní wellness lázně. Jirka Selnar na trati dojel holku, která prohlásila: „Že jsem radši doma nežehlila a nehlídala ty děti“.


Jirka Selnar se při nájezdu do druhého kola rozhodoval, zda skončí a stačí mu, že dojede závod 38 km, ale nakonec se pochlapil a statečně vyrazil do dalších bojů s bahnem a kilometry na trať dlouhou 72 km. Do cíle dorazil kolem 17.30 h, v době, kdy vyhlašo
vání vítězů jednotlivých kategorií se pomalu schylovalo ke svému závěru. Za svoji statečnost a skvělý výkon si vysloužil od všech přítomných velký potlesk. Prý si nejvíc užil, když na něj v cíli radostí naskákaly všechny holky z Apex-bike Ladies Teamu.
Výborný výkon předvedla Milena Cesnaková, která nejenže s přehledem zvítězila na dlouhé trati mezi ženami, ale navíc za zády nechala i spoustu výborných bikerů chlapů. Dojela ve stejném čase jako Jirka Hořejší, pouhých 10 minut za Filipem! Potvrdila tak, že bude výraznou oporou GS Technik Cyklo Teamu Jistebnice. Prostě kvalitní příprava (dosud natrénováno 2800 km) nese ovoce.

Druhý závod série se jede 25.5.2013 v Prachaticích.


Výsledky:

Trať 72 km:
POLÁK Martin                      celkem 16. místo / 2. místo v kat.C
CODL Lukáš                         celkem 28. místo / 11. místo v kat.A
RYJÁČEK Filip                    celkem 34. místo / 14. místo v kat.B
HOŘEJŠÍ Jiří                         celkem 45. místo / 8. místo v kat.C
CESNAKOVÁ Milena          celkem 47. místo / 1. místo v kat. Z
RYBAŘÍK Pavel                   celkem 64. místo / 9. místo v kat.D
NOVÁK Vladimír                 celkem 73. místo / 18. místo v kat.C
PLOCHA František               celkem 84. místo / 14. místo v kat.D
SELNAR Jiří                         celkem 87. místo / 23. místo v kat.CTrať 38 km:
STUDENOVSKÝ Radek     celkem 18. místo / 3. místo v kat.M3
NOVÁK Radek                     celkem 35. místo / 18. místo v kat.M3
ŠITNER Jaroslav                   celkem 36. místo / 9. místo v kat.M3
SOUČEK Jiří                        celkem 49. místo / 7. místo v kat.C
MIŇHA Petr                          celkem 67. místo / 20. místo v kat.B
NÁDVORNÍKOVÁ Katka  celkem 145. místo / 4. místo v kat.Z
SELNAROVÁ Šárka                        celkem 158. místo / 4. místo v kat.F
HOŘEJŠÍ Jana                       celkem 159. místo / 4. místo v kat.H
RYJÁČKOVÁ Jana              celkem 168. místo / 6. místo v kat.H
NOVÁKOVÁ Nikola                       celkem 169. místo / 7. místo v kat. Z3
NOVÁKOVÁ Kristýna        celkem 171. místo / 8. místo v kat.Z3

Závody dětí do 6 let:
RYJÁČKOVÁ Magdalena   4. místo
RYBAŘÍK Tomáš                 4. místo