Sezóna 2012/2013 - 2. kolo základní skupiny


4. listopadu jsme jeli do chotovinské haly odehrát další dva zápasy Táborské florbalové ligy. Plni optimismu, který jsme nabrali po předešlých vítězstvích, jsme se nejprve střetli s domácím týmemDraci Chotoviny, ve druhém utkání proti nám nastoupil FbK Pivní vlny Sezimovo Ústí. Jedná se o mužstva, se kterými bychom si měli teoreticky poradit, ovšem v praxi tomu bylo jinak.
V zápase s Draky bylo již od začátku vidět, že souhra a lehkost z prvního kola je pryč a hned nám bylo jasné, že se o body budeme muset porvat. V úvodu bylo skóre vyrovnané, avšak později, i přes naší nepříliš dobrou hru, jsme se ujali vedení 5:3. Museli jsme se mít stále na pozoru, neboť Draci měli několik slibných příležitostí. Ty nakonec dokázali zužitkovat a 4 minuty před koncem dostali míček popáté do naší branky – vyrovnáno! O vítězi musely rozhodnou nájezdy. V nich jsme dvakrát minuli bránu a prosadili se jen jednou, soupeř bohužel dvakrát a mohl se radovat z vítězství 6:5. My si do tabulky připsali alespoň jeden bod.
Druhé utkání proti Pivním vlnám se neslo v podobném duchu. Po chybách v obraně jsme dostávali laciné góly, ani vracení se útočníků při šancích soupeře nebylo ideální. Pokrývání hráčů vázlo, střelba nepřesná. Soupeř se dostal do vedení 5:3 a kráčel si pro výhru. Ovšem poté následovalo naše nečekané vzepětí a dvěma rychlými góly jsme srovnali. Když už se zdálo, že si opět vyzkoušíme nájezdy, vinou našeho špatného střídání dal soupeř dvě minuty před vypršením základní hrací doby rozhodující branku…
3. kolo je na programu 24.11.2012.
Sestava
Brankář: Jakub Dolejší
Obrana: Jiří Bechyně, Petr Svoboda – Adam Rezek, Petr Kálavský
Útok: Jan Muž, Zdeněk Šváb, Pavel Nešetřil (C) – Marek Šobra, Romana Procházková

Sokol Jistebnice – Draci Chotoviny 5:6 po nájezdech
Góly: Zdeněk Šváb 3, Jan Muž 1, Petr Svoboda 1, Marek Šobra 1
Nájezdy: Jan Muž 0, Zdeněk Šváb 1, Petr Svoboda 0
Sokol Jistebnice – FbK Pivní vlny Sezimovo Ústí 5:6
Góly: Zdeněk Šváb 2, Jan Muž 3