neděle 11. května 2014

O Štamberského krále

Po úvodním závodě Ecorem Vysočina MTB Cup 2014 v Lovětíně se seriál přesunul do Lhotky u Mrákotína, nedaleko Telče. Sportovní nadšenci tak mohli oslavit státní svátek ve čtvrtek 8.5.2014 sportem. Již potřetí se tu jelo cross-country O Štamberského krále.
Trať závodu vedla převážně po lesních pěšinách v okolí obce Lhotka, technické single tracky pod zříceninou hradu Štramberk zavedly závodníky třeba i do přírodního kamenného pole nebo na bývalý skokanský můstek. Délka divácky i jezdecky atraktivního okruhu byla 2,6 km, s převýšením 65 m a jejím autorem byl, jako již tradičně, Pavel Bartoň (Eurofoam sport team). Na start se postavila téměř stovka závodníků.
V mužích celkově i v kategorii Elite zvítězil suverénně Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized), mezi ženami byla nejrychlejší Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport), když do cíle přijela s více než 5 minutovým náskokem.
Třetí místo v kategorii Muži 30 - 39 let (Expert), osmé celkově, vybojoval Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice), jeden z devíti jezdců, kteří se nenechali vítězem předjet o kolo a do cíle tak dorazili s plým počtem sedmi kol.
Nejrychlejší z žáků byl Jaroslav Šitner (GS cyklo team Jistebnice), který se rozhodl ještě pro druhý závod a rozdal si to i s juniory, kde se také nenechal zahanbit a obsadil mezi nimi pěkné 5. místo ze 14. Jako druhý nejrychlejší žák do cíle dojel Ondřej VAČLENA, páté místo obsadil Jiří Rytíř a sedmé Jan Petr (všichni GS cyklo team Jistebnice). V juniorech jsme měli ještě jedno velké želízko v ohni - Radka Nováka. Ten však evidentně neměl svůj den. Nejprve mu ještě před startem praskl drát na zadním kole a v závodě se mu vůbec nedařilo, nakonec ho ani nedokončil.
Velkou novinkou tohoto závodu letos byl i vložený závod - terénní kros v běhu přímo na bikerském okruhu. Cyklistickou trať si vyzkoušelo sice pouze 10 běžců, přičemž většina z nich se pravidelně účastní závodů poháru Běžce Vysočiny, ale bylo na co se dívat, když o vítězství rozhodl až závěrečný finiš. Vítězem se nakonec stal Petr Bloudníček (Eurofoam sport team).