pondělí 28. dubna 2014

Galaxy Cyklošvec Ecomodula

Ve čtvrtek 24.4.2014 pořádal Galaxy Cyklošvec Písek a Společnost pro dobré soužití již 7. ročník Dětských závodů kol a koloběžek - Galaxy Cyklošvec Ecomodula - memoriálu Luboše Kučery - v areálu firmy Cyklošvec v Písku.
Zhruba stovku startujících dětí provedl na jejich tratích v roli předjezdce domácí cyklista Jakub Říha, mistr Evropy ve fourcrossu 2013, mistr České republiky ve fourcrossu 2011 a 3. na mistrovství světa ve fourcrossu v Austrálii 2009.
            Všechny přítomné děti, závodící i nezávodící, mohly využít, stejně jako v loňském roce,  bohatý doplňkový program, který zde pro ně byl přichystaný: horolezecká stěna LEZETOP,  vědomostní a znalostní otázky z oblasti dopravních pravidel a bezpečnosti pro jízdu na kole, dopravních značek, historie města Písku, zásad první pomoci, životního prostředí a jeho ochrany a za své správné odpovědi si odnést drobné věcné ceny, popř. postoupit do slosování o ceny větší a hodnotnější jako např. autodráha, modely aut na dálkové ovládání apod. Byly zde představeny automobily zn. Fiat, kde výherci losování byl zapůčen jeden z vozů na víkend a velký zájem byl také o  prohlídku hasičského zásahového auta a policejního auta s radarem. Všichni přítomní mohli zdarma ochutnat  energetické nápoje či další produkty sportovní výživy zn. Enervit.
Představili se i členové Klubu velocipedistů Písek, kteří ve slavnostním dobovém oblečení za potlesku přítomných diváků objeli trasu závodu pro odrážedla a nejmenší děti. V přestávce předvedli nový program členové místní parkourové a freerunové skupiny Family of Move, kteří do svého vystoupení opět zapojili i malé diváky.
Všichni závodníci dostali po úspěšném projetí cílem výborný koláč od zlivické firmy PEKAR a mohli si nechat na památku své startovní čislo. První tři v každé kategorii pak obdrželi medaili, diplom a věcnou cenu. Ti šťastnější obdrželi i některou z menších věcných cen v tombole. Velice napínavým se letos stalo losování hlavní ceny - o kolo zn. Galaxy. Bylo vylosováno číslo, ale ukázalo se, že majitelé tohoto čísla jsou dva, každé mělo sice jinou barvu, ale číselná hodnota byla shodná. Takže muselo proběhnout ještě jedno rozlosování.
 I letos měli pořadatelé štěstí na počasí - ještě v době prezentace závodníků vydatně pršelo a těsně po skončení losování tomboly začalo pršet znovu. Mezitím provázelo závodníky v jejich bojích pěkné slunečné počasí.
            Skupinka závodníků z jistebnického SPSVD byla sice méně početnější než vloni, ale v žádném případě jsme se ve výsledcích neztratili. V kategorii nejmladších dětí na odrážedlech skončil na 5. místě Matěj TOMEČEK, kterému se začalo závodění konečně líbit a po celý závod se usmíval na všechny strany. Mezi dívkami do 6 let, které jely 3 malá kola, výborně zabojovala čtyřletá Terezka TOMEČKOVÁ, která vždy hlavně do kopce předjížděla i dívky o hlavu větší. Kategorii chlapců do 6 let museli dokonce pořadatelé kvůli velké účasti startujících rozdělit na dvě části - 10 závodníků narozených 2009-2011 a 10 závodníků narozených 2008, kde jsme měli zástupce Tomíka RYBAŘÍKA, který skončil přesně v půlce závodního pole. Tomík je ale velký závodník a rozhodl se zabojovat ještě v kategorii koloběžek dětí 7 – 9 let na dvě malá kola, kde skončil osmý. V kategorii starších žákyň se na start postavily pouze 3 závodnice, z toho dvě z našeho týmu, tak jsme byli zvědaví, jak se děvčata poperou o vítězství. Závod na 3 velká kola s terénní vložkou zcela ovládla naše zkušená závodnice Pavlína KUBŮ, jako druhá s velkým náskokem dojela Dana ŠITNEROVÁ. Mezi staršími žáky se o překvapení dne pro pořadatele zasloužil svým vítězstvím Ondřej VAČLENA. My jme překvapení nebyli, protože Ondrovy kvality známe, ale radost jsme měli velkou. Do závodu na 5 velkých kol jako favorit nastoupil Jakub Nový v dresu Cykloteamu Tábor a od začátku se ujal vedení. Ale už ve druhém kole mu nastoupil Ondra a až do cíle ho před sebe již nepustil. Jirkovi HOŘEJŠÍMU se úplně nepovedl start závodu, a i když bylo vidět, že hodně chce, síly přeci jenom docházely, takže nakonec dojel na nepopulárním čtvrtém místě.
            Od neděle se mladí jistebničtí závodníci budou v Písku připravovat na nadcházející závodnickou sezónu na týdenním soustředění na horolezecké chatě, které zakončí v sobotu 3.5. 2014 prvním závodem Galaxy série v Tálíně.

Výsledky našich závodníků:
Odrážedla chlapci (15 závodníků):               5. místo Matěj TOMEČEK
Dívky do 6 let (10 závodnic):                       3. místo Tereza TOMEČKOVÁ
Chlapci do 6 let roč. 2008 (10 závodníků):   5. místo Tomáš RYBAŘÍK
St. žákyně (3 závodníci):                               1. místo Pavlína KUBŮ
                                                                       2. místo Dana ŠITNEROVÁ
St. žáci (8 závodníků):                                   1. místo Ondřej VAČLENA