úterý 15. dubna 2014

DA-BA cross-country Okolo vrchu Kalvárie u Jesenice

V neděli 6.4. 2014 pořádal Povltavský sportovní klub DA-BA třetí, závěrečné, bikové cross-country Žabáckého cyklistického jara 2014, nazvané Okolo vrchu Kalvárie u Jesenice. Jistebničtí závodníci se nezalekli ani nepříznivé předpovědi počasí a do Jesenice (i zpět) vyrazili v rámci tréninku na kole :-). A protože odvážným štěstí přeje, nejenom, že nakonec na ně nespadla ani kapka a na cestu i závody jim svítili sluníčko, ale opět se jim podařilo odvézt si pár cenných trofejí a spoustu zážitků a zkušeností.
Žáci, žákyně a senioři závodili na trati dlouhé 8.100 m (nájezd a dva okruhy) a překonali 275 výškových metrů. Prvenství si s velkým náskokem vybojoval Ondřej Vačlena (GS cyklo team Jistebnice) v čase 24:30, na druhém místě dojel do cíle s více než tříminutovou ztrátou Tadeáš Grym, který však vyhrál celkovou sérii jarního Bikerského poháru. Pěkný výkon předvedly i žákyně Pavlína Kubů a Denisa Švagrová.
Ženy, dorostenci a veteráni se utkali na trati dlouhé 15.100 m (nájezd a čtyři okruhy) a nastoupali celkem 495 výškových metrů. Této trati vévodili, stejně jako v předchozím závodě seriálu, dorostenci, když do cíle přijel jako první Vladislav Doležal (Česká spořitelna Specialized) s časem 40:12, za ním Vojtěch Sedláček (Author centrum Sedláček). A za nimi dojel první z kategorie mužů veteránů, Roman Zíbr (Kraken tým). Jako čtvrtý protnul cílovou pásku Jaroslav Šitner (GS cyklo team Jistebnice), který však ve své kategorii obsadil třetí příčku. Těsně pod stupínky s medailovým umístěním, tedy na nepopulárním čtvrtém místě pak mezi muži veterány skončil Vladimír Novák (GS cyklo team Jistebnice). Na start závodu se postavily pouze tři ženy, a tak bylo jasné, že dvě z medailí poputují do Jistebnice, šlo jen o to, které to budou, tedy pokud se na trati nepřihodí nějaký technický, zdravotní či jiný problém, který by nedovolil dívkám závod dokončit. Lépe to však skončit nemohlo - vítězství vybojovala Nikola Nováková a Kristýna Nováková (obě GS cyklo team Jistebnice) si odnesla medaili stříbrnou, na Hanu Hrubou „zbylo“ třetí místo.
Muži v hlavní kategorii do 39 let absolvovali 22.100 m (nájezd a šest okruhů) s převýšením 715 výškových metrů, ale tam jsme zastoupení neměli. Zvítězil Vít Papež v čase 56:08 před svým bratrem Vojtěchem (oba UGO Allivictus) a třetím Pavlem Vlkem (Author centrum Sedláček).