sobota 12. října 2013

Tour de Brdy

Na závěrečný závod Galaxy série 2013 - Tour de Brdy ve Strašicích se přijeli jako každoročně rozloučit s cyklistickou sezónou nejen bikeři, ale i silničáři. Pro závodníky na horských a silničních kolech pořadatelé připravili tradiční trasu dlouhou 67 km, pouze pro MTB kola krátkou trasu 28 km.

Všichni závodníci slavnostně odstartovali u restaurace Berten ve Strašicích a projeli trasu 2,8 km k Padrťskému potoku, kde byl ostrý start nejprve pro silničáře, následně pro bikery na dlouhé trati a za další 4 minuty pro bikery na trati krátké.

Cílovou pásku závodu na dlouhé trase pro MTB kola jako první protnul Michal Bubílek (Kellys Bikeranch Team) v čase 1:51,52, dalším dvěma ujel o 2,5 minuty a za další 2 minuty diváci shlédli závěrečný boj dalších šesti bikerů o celkové umístění i poslední důležité body. Zdeněk Tomeček bohužel nejvíce sil z této šestice neměl - do spurtu nastupoval z první pozice, což ve většině případů bývá ta nejméně výhodná. Nakonec skončil celkově sedmý, ve své kategorii si však dojel pro krásné stříbro. A tím doslova odpálil medailovou žni i pro ostatní jistebnické cyklisty - finálový závod Galaxy série tedy ukončili doslova ve velkém stylu - 11 medailí od 16 závodníků! Radovali se jako již téměř tradičně junioři z GS Junior Teamu Jistebnice - oba Radkové, Studenovský z prvního místa a Novák z místa třetího. Bikerky z APEX-BIKE Ladies Teamu Jistebnice svými výkony dokázaly to, v co na začátku sezóny ani samy nedoufaly - vybojovaly celkové DRUHÉ místo v soutěži týmů! Ale největší radost ze svého umístění měl zcela určitě Vláďa Novák - doslova za pět minut dvanáct se mu splnilo jeho přání - alespoň jednou za sezónu si v závodě Galaxy série stoupnout na bednu. Široký úsměv mu visel na tváři ještě následující dva dny. Pavel Rybařík nastupoval do závodu s velkou motivací - zajet lépe než jeho soupeř Michal Matoušek z BTK Euro Bike Praha a povedlo se! Dojel na třetím místě v kategorii, čímž si zajistil celkové třetí místo v závěrečném hodnocení. Filip Ryjáček s Jirkou Hořejším si dobře spočítali, že vítězství týmu GS Cyklo Team Jistebnice už nemůže nikdo ohrozit a na trať tedy vyrazili opět na tandemovém kole – místo týmových bodů tedy na trati sbírali další cenné zkušenosti a zážitky a podařilo se jim zopakovat úspěch z minulého týdne - s přehledem mezi tandemy zvítězili.

Slavnostní vyhlášení celé Galaxy série se bude konat v Jistebnici v sobotu 26.10.2013 večer po skončení Světového poháru v cyklokrosu v Táboře.