středa 16. října 2013

Soběslavský maraton

V sobotu 12.10.2013 proběhl již 8. ročník Soběslavského maratonu. Oproti ročníkům přecházejícím pořadatelé ze Švec Cyklo Team Soběslav nezařadili tento závod do žádného ze seriálů jako např. Galaxy série. Velkou motivací a lákadlem pro bikery mělo být vyhlášené prize money pro první tři muže a ženy v celkovém pořadí na dlouhé trati v celkové částce Kč 18.000,-. Zasáhlo však počasí - celý pátek, tedy den před závodem, vydatně pršelo, teploty nedosahovaly příliš vysokých hodnot a ani v sobotu ráno to na obloze nevypadalo moc pozitivně - a na start se tak postavilo celkem pouhých 43 dospělých závodníků a 5 dětí. Nakonec pořadatelé díky malému počtu startujících snížili avizované prize money na polovinu a obě trasy byly odstartovány z náměstí v Soběslavi současně v 11 hodin. Trasu krátkou 40 km absolvovalo 30 bikerů a bikerek, na trať dlouhou 65 km (2 okruhy) se vydalo pouze 13 odvážných, z toho 2 ženy. Trasy vedly po okolí Soběslavi, převážně po polních a lesních cestách, závodníci překonali i několik brodů přes potok. Kdo neměl návleky na boty, opravdu prohloupil - už po pár prvních kilometrech měl nohy v tretrách mokré a studené, ne-li doslova zmrzlé.

Vítězem krátké trasy a zároveň prvním v kat. C se stal Libor Šaroun (CK Kučera Znojmo) s časem 1:27,19, mezi ženami zvítězila Eva Kornalíková (Kraken Team Dobříš) v čase 1:46,21.

Na dlouhé trase projel cílovou páskou jako první David Kníže (CT J.Hradec U SK Kamen) za 2:11,42. Zdeněk Tomeček z GS Cyklo Teamu Jistebnice přijel na třetím místě v čase 2:22:47, když v druhém okruhu musel spravovat defekt na zadním kole. Měl štěstí, že kolem právě projížděl domácí závodník Petr Mikula a půjčil mu pumpičku. V ženách zvítězila letos bezkonkurenční Milena Cesnaková v dresu Čistého sportu.cz za 2:34,22, když Anně Haselbauerové závodící za Švec Cyklo Team Soběslav nadělila téměř půl hodiny.

Soutěž dětí probíhala „velice zajímavě“, když na start nastoupilo 5 dětí, každé v jiné kategorii, takže nakonec byly všechny spokojené - všichni malí závodníci zvítězili a domů si na krku odnesli zlatou medaili a v tašce sladké odměny. Ti nejmladší byli Terezka TOMEČKOVÁ (GS Cyklo Team Jistebnice) v kat. dívky do 6 let a Matěj TOMEČEK (TS Cyklo Team Jistebnice) v kat. chlapci do 6 let.

Po vyhlášení těch nejlepších a bohaté tombole, kde hlavní cenou bylo kolo zn. Prodoli, se všichni poměrně rychle rozjeli zpátky do tepla svých domovů.