pondělí 23. září 2013

RWE Okolo Prahy letos startoval z Berouna

Letošní ročník RWE Okolo Prahy, který je součástí seriálu Cyklomaratontour, výjimečně startoval i končil v Berouně, městě na soutoku řek Berounky a Litavky, na trasách, které závodníci znají ze závodu Berounský bikemaraton.

Bikeři si mohli zvolit ze dvou délek tratí - 18 km s převýšením 480 m a 45 km s převýšením 1100 m. Kromě cyklistů všech věkových kategorií se na svůj závod vydali i handicapovaní cyklisté a koloběžkáři, kteří zde měli poslední závod ze seriálu Kostka Cup.

První se na start postavily děti, které soutěžily v rámci Waterrr Sport Dětského poháru. Své síly změřily na tatích v okolí berounského náměstí. Ceny si odnesli nejenom první tři nejrychlejší v každé kategorii, ale každý z malých účastníků dostal malou odměnu.

Hlavní závod na 45 km odstartoval o 50 minut dříve než je u závodů Cyklomaratontour série zvykem, a to kvůli přejíždění železniční trati v Nižboru a na trať se vydalo přes 400 účastníků. Bikeři nejprve zamířili do lesů v okolí vrcholu Děd a po lesních a polních cestách pokračovali dál přes Nižbor, Chyňavu, Libečov a Vráž zpět do Berouna. Zajímavostí, kterou si mohli vychutnat i účastníci kratší trasy, byl brod Berounky. V tom totiž během závodu vody přibývalo a zatímco první závodníci z trasy krátké brod ještě mohli projet, ti první z trasy dlouhé už měli vody nad kolena a poslední dokonce po pás.

Rychlý a vyrovnaný závod vyhrál v čase 1:28,06 Ivan RYBAŘÍK z týmu Čistý sport, který jen o zlomek vteřiny porazil druhého Tomáše Tvrdíka z Toyoty Dolák, za dalších pět vteřin dojel na třetím místě Filip Eberl z Remerx Merida Teamu Kolín a hned po něm do cíle doslova vlétlo dalších pět závodníků. Neskutečné je, že prvních osm jezdců v pořadí dělilo necelých 20 vteřin! Jako devátý přijel Zdeněk TOMEČEK z týmu Čistý sport, který se dlouhou dobu držel v „balíku“ vedoucích závodníků. Zajímavé je, že z této skupiny ho „odpáral“ právě jeho týmový kolega a vítěz Ivan Rybařík. Ivan měl velkou chuť a motivaci vyhrát, ale ještě před brodem nebylo rozhodnuto vůbec nic. Takže si Ivan nahodil kolo na ramena a soupeře doslova přebrodil, naštěstí měl dost sil i štěstí do závěrečného spurtu.

Kategorii žen vyhrála s přehledem Milena Cesnaková-Čistý sport. V kategorii juniorů dojel na čtvrtém místě Radek Novák z GS Cyklo Teamu Jistebnice. Tentokrát byl ze svého výsledku zklamaný - netočily se mu nohy, tzv. mu „došlo“ a ani po hecování svými týmovými kolegy pár desítek metrů před cílem mu už opravdu nešlo zrychlit ani o vteřinku. Prostě každý závod nesedne, přesto i bramborová medaile je v první sezóně tohoto mladého závodníka pěkné umístění.

1. RYBAŘÍK Ivan Čistý sport 1:28,06 1 místo v kat. ME
9. TOMEČEK Zdeněk Čistý sport 1:30,03 1. místo v kat. M30
38. CESNAKOVÁ Milena Čistý sport 1:43,42 1. místo v kat. Z20
51. NOVÁK Radek GS Cyklo Team Jistebnice 1:46,49 4. místo v kat. M18