úterý 6. srpna 2013

Jarošovská šlapka

Areál střelnice v Jarošově nad Nežárkou ožil v sobotu 27.7.2013 již 9. ročníkem bikového závodu - Jarošovská šlapka. Meteorologům se vyplnila předpověď do puntíku, a tak závodníci bojovali nejenom s tratí, se sebou samými, ale hlavně s teplotami okolo 36o C. I přesto se na start trati dlouhé 50 km postavilo 122 závodníků a o 15 minut později vyrazilo na 30 km trasu 141 závodníků. Tato krátká trať se jela téměř celá po málo frekventovaných asfaltových cestách a tomu odpovídalo i velmi rychlé závodnické tempo. První šestičlenná skupinka dorazila do cíle za necelou hodinu a diváci tak mohli shlédnout strhující finiš, který nakonec vyhrál Václav Pavlík (CK RBB Invest J.Hradec) 0:58,23, když přespurtoval druhého Davida Anderleho (Velosport Valenta Scott Team) a Petra Dvořáka (Velo Dvořák Haibike).

Na dlouhé trati si bikeři užili terénu podstatně více, v teplém počasí možná přišly vhod i tři brody přes říčku Kameničku. Protože i před závodem panovalo pěkné a suché počasí, trať byla tvrdá a velmi rychlá. Cílovou pásku protnul jako první Zdeněk Tomeček z GS Cyklo Team Jistebnice v čase 1:35,04 a překonal tak loňský rekord trati Martina Janů o více než 4 minuty. Druhý o 12 vteřin za ním skončil Jan Písař (MotoŠikule Citizen). Dalšímu závoďákovi v cíli - Martinovi Janů nadělili 5 minut.

Letos poprvé bojovali místní borci s trvalým nebo přechodným bydlištěm, kteří si to zapsali i v přihlášce, O pohár starosty Jarošova nad Nežárkou. Na krátké trati ho vyhrál Karel Trkal s časem 1:05,47, na dlouhé Michal Šimon 2:03,06.

Po skončení závodu bylo možno shlédnout Trial show Honzy Šmída spolu s pokusem o překonání českého rekordu ve skoku do výšky a poslechnout si např. bigbít skupiny Kabanos.