pátek 31. května 2013

Jistebničtí cyklisté na MS HISTORICKÝCH KOL NA 100 mil NA BEDNĚ

XXXIII.IVCA Rally Veselí nad Moravou

Minulý týden se od 23. do 26.května konalo ve Veselí nad Moravou již po třetí v Čechách 33. Mistrovství světa historických kol a velocipedů (XXXIII.IVCA Rally). Mistrovství světa se zúčastnilo 220 závodníků ze 17 ti zemí .
Ve čtvrtek 23.5. ráno v 7,30 hodin odstartoval nejtěžší závod celého mistrovství a to závod na 100 mil vedoucí po malebných silnicích a cyklostezkách krásného Slovácka vedoucích z Veselí nad M. do Kozojídek , přes Hroznovou Lhotu do Kněždubu a zpět.Cel ý okruh měřil 20 km a ten absolvovali závodníci a závodnice na historických kolech 8x ve třech kategoriích, turistická kola, speciální závodní plášťová kola a vysoká kola
Právě v kategorii vysokých kol měli Jihočeši tři zástupce závodící za Klub velocipedistů Královského města Jistebnice. Závod rozjížděl maďarský závodník Halapi Šandor ,který nasadil pekelné tempo, které po 80 km sám nevydržel a odsunul se na pátou pozici. V té chvíli začal diktovat tempo domácí, velice slavný závodník,devítinásobný Mistr světa Josef Zimovčák, který však později ze závodu také odstoupil a taktovku přenechal dalšímu Moravanovi Jiřímu Valentovi . Toho se do 120 km drželi i všichni Jihočeši. Valenta však nasadil k dalšímu trháku a uvisel jen jistebnický Pavel Rybařík, ale i tomu na 140 km ujel a mířil do cíle pro titul Mistra světa. Druhý dojel v čase 7 hodin a 9 minut Pavel Rybařík a po pár minutách byl třetí Jaroslav Kotrba. Bramborovou medaili získal třetí Jihočech v závodním poli Václav Dolejší.
V pátek 24.5. byl na pořadu sprint na 1 anglickou míli ( 1600 m) na okruhu ve Veselí nad Moravou. Okruh něco málo přes 500 m se jel třikrát. I tento závod zvládli jihočeši při první účasti na Mistrovství světa dobře . Pavel Rybařík vypadl až v semifinále a Jarda Kotrba finálovou rozjížďku dotáhl na třetí místo za Jiřím Valentou a vítězem a Mistrem světa Josefem Zimovčákem.