neděle 10. října 2010

Projekt sportovního areálu


Myšlenka vybudovat v Jistebnici víceúčelový areál pro sport a aktivní odpočinek, by se měla stát v dalším čtyřletém volebním období realitou. Je smutné, že Jistebnice, město s tak sportovním duchem, ještě nemá žádné sportoviště tohoto typu, zejména pokud se podíváme po okolí, v jakých mnohem menších obcích už podobné zařízení mají. 

V minulosti zde bylo, i dnes tu je spousta mladých talentovaných sportovců, kterým by zařízení tohoto typu pomohlo v pilování svého talentu. Areál by nebyl s plnohodnotným  400 metrovým, ale menším 250 metrovým atletickým oválem. Podle rozměrů pozemků z katastru se takový areál nechá naprojektovat  na nevyužitou plochu pod fotbalovým hřištěm. V takovém případě by bylo nesmírnou výhodou, že všechny pozemky, na kterých by se areál budoval, jsou ve vlastnictví obce.

Vybudování sportovního areálu  by umožnilo  pořádání nových sportovních akcí, turnajů a závodů.
Areál by měla převážně využívat základní škola na tělesnou výchovu, ale i veřejnost. Základní škola pořádá pod vedením  pana Mgr. Dušana Petržele atletický přebor žáků 1.stupně  a je jen jeho zásluhou, že se nebojí uspořádat tento přebor  v tak  improvizovaných podmínkách, jakými v současné době disponuje.
Proč základní škola a nejen ta nepořádá více takových akcí? Toto je určitě otázka k hlubšímu zamyšlení...

Součástí projektu by mělo být vybudování komunikace mezi sídlištěm Nad Hřištěm  a  náměstím.
Jednalo by se o chodník, který by lemoval sportovní areál  jak je patrno na obrázku.
Kdysi byla přes fotbalové hřiště vyšlapaná cestička, která sloužila obyvatelům sídliště jako nejkratší spojení s náměstím, což v současné době již není možné z důvodu úplného oplocení hřiště.

Vložení peněz do projektu tohoto formátu by byla určitě smysluplná investice do budoucnosti sportu v Jistebnici.

 Tomáš Novák

1 komentář:

Votomtoje řekl(a)...

Je to pěkná myšlenka a areál by mohl vypadat dobře. Ale není pravdou, že Jistebnice nemá žádný sportovní areál, za Sokolovnou jsou určitě dva dobré kurty a sice na tenis a na nohejbal/volejbal. Déle pak druhý tenisový a druhý volejbalový kurt. Tyto kurty jsou pod správou Sokola Jistebnice, kam má každý možnost vstoupit, podílet se na tom a využívat tyto sportoviště. Ovšem přes poměrně velký počet členů nejsou kurty tak hojně využívány, jak by byla možnost. Proto si myslím, že by ani tento areál nebyl tak hojně využíván a raději bych investoval právě do těch kurtů, které jsou (zatím) částečně také ve vlastnictví obce! Je na nich určitě hodně věcí k opravě a k vylepšení.